ada kek

9 Haziran 2016 Perşembe

Hayal Mekanlar

     Hepimizin birçok hayali vardır.  Kimimiz iyi bir kariyer, kimimiz çok para, sağlık, mutluluk, dünya turu, küçük bir yere yerleşmek vs. vs ....
     Bu gün hayalinin peşinden giden bunu başaran ve bizlere sunan kişinin hayaline götürmek istiyorum sizi.     Sevgili Konuşan Kalem Serkan Karagöz bizi bir aile işletmesi olan, Şile Akçakese'de bulunan Woodyville Tree Houses e davet etti.
     Woodyville İstanbul'a 60 km uzaklıkta, yani bu demek oluyor ki, harika bir haftasonu için bile tercih edebileceğiniz deniz, kum ve doğa ile başbaşa olabileceğiniz bir yer.


     Erol Karadoğan kıraç bir topraktan ibaret olan bu yeri tam 45 yıl önce keşfetmiş ve büyük emeklerle  cennet haline getirmiş.     Mekana girer girmez sizi kuş sesleri, yemyeşil bir ortam ve vahşi batı ile kızılderili temaları karşılyor.  Bir insanın hayali olması ve onun peşinden gitmesi çok güzel. Tamamen ağaçlardan yapılan bungalov türü evler muhteşem. Bu evlerde her türlü ihtiyacınızı karşılayacak techizat bulunuyor. Ayrıca karavanınız ile gelirseniz de uygun ortam mevcut.


     Özel toplantılar için de harika bir yer. Hatta Türkiye deki ilk Greenpeace toplantısı burada olmuş. O zamanlar İnternet bağlantısı olmayan Şile'ye Erol Bey'in çalışmalarıyla 1 haftalık özel internet bağlantısı yapılmış. Ne güzel gayretler çalışmalar değil mi? Kendilerini tebrik ediyorum.


     Toplantı salonu, bilardo salonu, keyif odaları, eğlence salonları, oyun odaları, sinema odası, manzara penceresi, barı, şöminesi, sobası, hamağı, balayı ağaçevi ve daha neler neler.


     Şu anda Marliyn Monroe odası yapım aşamasında yani hayallere devam.


     Muhteşem deniz manzarası ve kuş sesleri eşliğinde sakin bir yer. Havuz başında bile deniz manzarası seyredebilirsiniz.


     Günübirlik ziyaretler yapabileceğiniz gibi, uzun tatiller yapmanızda mümkün.
Yarım pansiyon konaklamalarda 0-4 yaş grubu çocuklar ücretsiz. Gece 24.00 ten sonra tesisin kapıları kapatıldığından dolayı bu saatten sonra giriş mümkün değil.     Dolu dolu zaman geçireceğiniz bu tesiste at binip, masa tenisi oynamanız bile olası. Kendinizi bir western ve kızılderili  film setinde gerçeğine çok yakın yerlerde bulacaksınız eminim.
     Farklılık arayan, huzur arayan herkese tavsiye olunur.
     Bizleri misafir eden Woodyville sahibi Erol bey'e ve sevgili Serkan Karagöz'e teşekkürler.
     İletişim için aşağıdaki telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.
     0 216 72770 10
     0 532 507 75 50


   

1 yorum: