ada kek

12 Aralık 2016 Pazartesi

Cook İle Bas&Kes Deneyimi

     Streç Filmin Ucunu Aramaya Son

        https://youtu.be/BCC4o4yEFe0
      Streç Film hayatımıza girdiğinden itibaren, ambalajlama ve saklama konusunda neredeyse sağ kolumuz haline geldi. Mutfakta yemek yaparken, taşınırken, koli hazırlarken, hatta kilo vermek için vücudumuza bile sararak neredeyse hayatımızın her noktasında kullanır hale geldik.
     Ancak mutfaklarımızda streç kullanırken elektiriklenme olduğundan ötürü biraz zorlanıldığı muhakkak. İşte bu sıkıntıyı yaşayanlara COOK' un bir müjdesi var!
      Kendi alanındaki ilkleri Türkiye'ye getiren Cook Markası, Tamamen Türkiye'de geliştirilen ve patenti onaylanan tasarım ürünü ''COOK Bas&Kes Tezgahüstü Streç Kesici'' yi piyasaya sunuyor.
    Chef's Table Mutfak Akademisinde,  bu yeni ürünle tanıştırılmak için davet aldım. Çok verimli bir gündü. Hem sevgili Şefimiz Serkan Bozkurt ile çeşit çeşit yemekler yaptım. Hem de ''COOK Bas&Kes Streç Kesiciyi deneyimleme fırsatı buldum.


    Ne yemekler mi pişirdik? Cappuccino Balkabağı Çorbası, Ege Otlu Baklava Yufkası Böreği, Elma Püresi Eşliğinde Tütsülenmiş Hindi Confit ve Külahta Taze Cheesecake.
     Balkabağı Çorba Tarifine buradan ulaşabilirsiniz.
     COOK bizler için her şeyi düşünmüş. Biz kadınların mutfaktaki renk uyumuna ne kadar dikkat ettiğimizi bildiğinden tam 5 renk streç kesici üretmiş. Renk tonları o kadar yumuşak ve soft ki her renkten almak isteyeceksiniz.  Aaa.. bu arada söylemeden geçmeyim. COOK  Bas&Kes ürünleri şu an Migros, Carrefour, Metro gibi büyük marketlerde, online alışveriş yapmak isterseniz de
gitti- gidiyor internet sitesinde satılıyor.
     Öğrendim ki, COOK Bas&Kes streç kesiciyi mutfaklarımıza sokmadan önce çok çalışmış. 3 yıl süren geliştirme sürecinde yaklaşık 20 farklı revizyondan geçen ürün, strecin ucunu aramaya son veriyor. Streç filmin kullanımını kolaylaştıran üründe estetik ve dayanıklık ön planda tutulmuş. Tamamen Türkiye'de geliştirilmiş, patent başvurusu da onaylanmış bir ürün.


     İçinde ilk alındığında kullanılmak üzere 30 metre streci bulunan Bas&Kes Streç Kesici, mavi, pembe, yeşil, beyaz,ve kırmızı renkler de, hangi rengi seviyor, hangi renk mutfağınızla uyumlu ise onu alabilirsiniz. İçindeki streç bitince 60 metre olan streçlerden alıp kolayca değiştirebilirsiniz.
     Sofranızı toplamışınız, artan pilavınız, zeytinyağlı barbunyanız var, ne yaparsınız,?  hemen küçük kaplara alıp, üzerini streçleriz değil mi?  Ama... strecin ucu yok, bulamıyoruz, işte en sinir edici ve zaman kaybettirici şey budur.  İşte Cook Bas&Kes streç tam da bu an içindir. Keyifle kolayca kullanmanızı sağlıyor, strecin artık yapışan ucunu aramanıza son veriyor.

     COOK Bas&Kes ile keyifli anlar yaşayan bizler.
     COOK 1984 yılından beri Türk mutfakları için üretim yapıyor. Mutfağımızda kolaylık ve hijyen sağlayan birçok ürünleri var. İleri tarihlerde  deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.
     Bu güzel, pratik ürünle tanıştıran sevgili Mahiye Sabuncuoğlu'na teşekkür ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder