ada kek

11 Kasım 2016 Cuma

Nelipide ile Lezzet Buluşması

     Pidenin lezzet ustası Nelipide Gurme İstanbul’da
     Artık her adımda doğal yöresinden gelen ürünlerle yapılmış lezzetlere rastlamak pek kolay olmuyor. Bir çok ülke artık kendilerine bile ait olmayan lezzetleri öne çıkarıp bu konuda söz sahibi olma yolunda ilerliyor.     Sevgili Oya Hanımın önderliğinde Nelipide de lezzetlerle dolu güzel bir güne blog yazarı arkadaşlarla merhaba dedik.
     Her ne kadar Nelipide olsada adı, yöresel doğal lezzetlerle dolu bir kahvaltı ile başladık güne...


     Güzel yurdumuzun nadide köşelerinden, Ordu'dan gelen  malzemelerle, hoş sohbetler eşliğinde şahane lezzetler...


     Kuru Yufka Böreği, Tereyağlı Kuzine Ekmeği, Menemen, Turşu Kavurma, Sucuklu Yumurta, Zeytin Ezmesi, Menemen, Petek Balı, çeşit çeşit reçeller neler neler. Lezzetine doyulmaz bu harika lezzetlerden hele Tereyağlı Kuzine Ekmeği ni bir kez tatsanız vazgeçemezsiniz eminim. (tecrübe ile sabittir)
 


     Pide çeşitleri ve lezzetleri herkese hitap ediyor, çünkü etlisinden, peynirlisine, sebzelisine kadar pek çok çeşit mevcut.
     Ayrıca et yemekleri, tavuk yemekleri, makarnalı tabaklar ve tatlılar da Nelipide menüsünde yer alıyor.
    .


       Ülkemizin o kadar güzel lezzetleri var ki...
‘En sevdiğin pide’ mottosuyla Geleneksel Türk Mutfağı’nın vazgeçilmez lezzeti pideyi, dünyaya tattırmak için Ordu’dan yola çıkan Nelipide Gurme’nin, ilk lezzet durağı olan İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki Çiftehavuzlar şubesi 2013 yılından beri misafirlerini ağırlıyor.


Farklılaşan lezzeti ve restoran konseptiyle pideye sınıf atlatan Nelipide Gurme, alışık olunanın aksine, kendine özgü lezzetleriyle pide restoranı algısında farklılık yaratıyor.  Ordu’nun eşsiz tatlarının harmanlandığı birbirinden farklı pide çeşitlerinin yanında Nelipide Gurme'de zengin bir menü bulunuyor. Nelipide’nin iddialı Ordu köy kahvaltısı da, bu adrese uğrayan herkesi adeta bir gurmeye dönüştürüyor.


Gurme lezzetin doğuşu…
Cevdet ve Nurettin Aktaş’ın Ordu’da sekiz masalı küçük bir restoran işletmesi olarak başlattıkları girişim, bugün ikinci kuşak yöneticiler Tamer ve Samet Aktaş kardeşler ile İstanbul’da devam ediyor. Nelipide’nin kuruluş öyküsünü Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş şöyle anlatıyor; “1981 yılında yemeyi, içmeyi, hatta daha önce ağırlamayı, yani misafiri çok sevmekle başladı hikayemiz”…


Nelipide yersiniz?
Nelipide Gurme’de etlisinden, sebzelisine kadar her türlü pide çeşidini bulmak mümkün. Kıymalı, kaşarlı, kıymalı - kaşarlı, beyaz peynirli, vejeteryan, sucuklu, kuşbaşılı, pastırmalı, karışık mantarlı, tercihe göre üzerine yumurta kırılmışı...
Lezzet şeflerinin hünerli ellerinde pideye dönüşen malzemeler, taş fırında odun ateşinde pişirilerek misafirlere sunuluyor. Doğal tereyağı ve yumurtayla hazırlanmış enfes bir lezzet olan Ordu pidesi, çıtır çıtır sıcacık servis ediliyor. Böylece göze hitap ettiği kadar damaklarda da unutulmaz bir pide lezzeti bırakıyor…


Special olarak;
Nelipide Gurme’nin special lezzetleri arasında ise; Nelipide Her türlü, Nelipide yuvarlak kıymalı, Nelipide Special, Nelipide Gold ve Nelipide Love yer alıyor.


Nelipide Gurme neden farklı?
Nelipide Gurme tüm şubelerinde bir ‘lezzet standardı’ sağlayarak Ordu’daki lezzeti birebir İstanbul’a taşıyor. Nelipide Gurme’nin bütün malzemeleri Ordu’nun yöresel ürünlerinden seçilerek taze olarak tedarik ediliyor ve restaurantlarında usta eller ile hazırlanıp servis ediliyor.


Çocuk dostu mekan…
Ailece gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz bir mekan olan Nelipide’nin ikinci katında çocuklara yönelik bir oyun alanı yer alıyor. Çocuklar için hazırlıklı bu alanda mama sandalyeleri de bulunuyor. Ayrıca oyuncak hediyeli çocuk menüsüde bulunuyor.

İstanbul’da 3 şubesi bulunuyor
Nelipide Gurme, Ordu’da Güzelyalı, Durugöl ve Çarşı olmak üzere toplam üç şubeyle hizmet veriyor. İlk konsept mağazasını 2013 yılının başında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açan Nelipide Gurme’nin Ataşehir ve Beylikdüzü’nde de üç şubesi bulunuyor.

Tamer Aktaş, “Günde 4.000 mutlu misafir sayısını katlamak, başarımızı ve yemekten zevk aldığımız tatları paylaşmak için İstanbul’dan başlayan yolculuğumuzu sadece Türkiye’ye değil tüm dünyada lezzete, güzel yemeklere değer veren, önemseyen herkesle paylaşmak için yoldayız” diye belirtiyor.

Adres:
Neli Pide Gurme Bağdat Cad. No:199/B Çiftehavuzlar / İstanbul Tel : 0216 356 52 52
facebook.com/nelipidetr
twitter.com/ nelipidetr
www.nelipide.com


1 yorum:

  1. Keyifli bir tadım olmuş :)tum lezzetler mukemmel gorunuyor . Sevgilerimle ...

    YanıtlaSil